РОЗ`ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО ПЕРШОГО КЛАСУ

/Files/images/2018/images (7).jpg Як вступити у 1 клас ХЗОШ 31

В 2024/2025 навчальному році радо зустрінуть першокласників вчителі початкових класів

Графік прийому документів до 1-х класів 2024/2025 навчального року

Документи приймаються з 03.04.2023
Понеділок - п'ятниця: з 10.00 до 16.00
Місце прийому документів: приймальня, І поверх

Інструктивно-методичний лист щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу закладів освіти

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

· заява на ім’я директора школи від одного з батьків;

· копія свідоцтва про народження дитини;

· медична довідка (форма № 086-1/о).

Відповідно до статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, колежей, що містять у своїй структурі школу І ступеня) здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток.

Відтепер для зарахування дитини до дитячого садочка або школи потрібно надавати медичну довідку форми № 086-1/о – «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти з посиланням на відповідний лист Міністерства охорони здоров’я.

Довідка має містити інформацію про результати медичного огляду дитини та рекомендації щодо занять фізкультурою.

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я скасувало форму первинної облікової документації «Медична картка дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» (форма № 026/о).

За рішенням МОЗ, довідка форми № 086-1/о, поширюватиметься і на дошкільні заклади.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ

-- НЕ ЗАЛЯКУЙТЕ ДІТЕЙ ШКОЛОЮ, ЦЕ ПРИЗВЕДЕ ДО НЕБАЖАННЯ ДИТИНИ ЙТИ ТУДИ. ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНО ЦЕ СТОСОВНО БОЯЗКИХ, НЕВПЕВНЕНИХ У СОБІ ДІТЕЙ.

-- ВИЯВЛЯЙТЕ ЦІКАВІСТЬ ДО ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ ДИТИНИ, ЇЇ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ.

-- СУВОРІСТЬ І ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ ПОВИННІ БУТИ ПОМІРНИМИ.

-- СПРИЯЙТЕ ДОБРИМ ВЗАЄМОСТОСУНКАМ ВАШОЇ ДИТИНИ З ОДНОЛІТКАМИ, БО ЯКЩО ЇХ НЕМА, ВИНИКАЄ ВІДЧУТТЯ НАПРУГИ І ХВИЛЮВАННЯ, ЩО ПРИЗВОДИТЬ ДО ПОЯВИ ВІДЧУТТЯ НЕПОВНОЦІННОСТІ, АГРЕСИВНОСТІ. У ДИТИНИ МОЖЕ СФОРМУВАТИСЯ НЕГАТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ДІТЕЙ, ДО ШКОЛИ.

-- ГОЛОВНУ УВАГУ ПРИ ФОРМУВАННІ НЕВИМУШЕННОСТІ В СПІЛКУВАННІ З ДОРОСЛИМИ ПРИДІЛЯЙТЕ СЮЖЕТНО-РОЛЬОВІЙ ГРІ (ГРА В ШКОЛУ, ПРОГРАВАЙТЕ РОЛЬ УЧИТЕЛЯ).

-- ДЛЯ ФОРМУВАННЯ АДЕКВАТНОГО РІВНЯ СПІЛКУВАННЯ І ВЗАЄМОДІЇ ДИТИНИ З ОДНОЛІТКАМИ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ІГРИ, ЗА ПРАВИЛАМИ ЯКИХ ДІТИ ЗМУШЕНІ УЗГОДЖУВАТИ СВОЇ ДІЇ ДЛЯ ВИКОНАННЯ СПІЛЬНОГО ЗАВДАННЯ.

-- ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЗИЦІЇ ДИТИНИ, РОЗВИТКУ ЇЇ АДЕКВАТНОЇ ОЦІНКИ ТА САМООЦІНКИ, ВИКОРИСТОВУЙТЕ РЕЖИСЕРСЬКІ ІГРИ, В ЯКИХ НОСІЯМИ РОЛЕЙ ВИСТУПАЮТЬ ІГРАШКИ (ЛЯЛЬКИ, ТВАРИНИ), ДИТИНА САМА СТВОРЮЄ І РЕАЛІЗУЄ СЮЖЕТ ГРИ, ОДНОЧАСНО ВИКОНУЮЧИ РІЗНІ РОЛІ.

-- ДЛЯ ФОРМУВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАСТОСОВУЙТЕ ДИТЯЧЕ ЕКСПЕРИМЕНТУВАННЯ, У ПРОЦЕСІ ЯКОГО ДІТИ "ВІДКРИВАЮТЬ" НОВІ СТОРОНИ І ЯКОСТІ ОБ'ЄКТІВ, НОВІ ЗНАННЯ НАРОДЖУЮТЬ НОВІ ПИТАННЯ.

/Files/images/2018/images (8).jpg