Національно-патріотичне виховання

Сьогодення ставить перед педагогами і бібліотечними працівниками важливе і невідкладне завдання – виховати свідомого громадянина, патріота рідної землі, який володіє всіма перерахованими вище якостями.

Важливо, щоб молодь, незалежно від її національності та регіону проживання, ідентифікували себе з Україною, прагнула жити в Україні; розуміла необхідність дотримання конституційних та правових норм, володіння державною мовою; сприймала регіональну історію як частину загальної історії України, відчувала власну причетність до майбутньої долі рідного краю як невід’ємної складової єдиної країни.

/Files/images/я патріот.jpg .

Державні свята України

22січня – День Соборності (день Злуки)
29 січня – День пам’яті Героїв Крут
20 лютого – День Героїв Небесної Сотні
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
24 лютого – Початок війни Росії проти України
10 березня – День Державного гімну України
8 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
8 травня – День пам’яті та примирення в Україні
16 травня – Всесвітній день вишиванки (дата на 2024 рік, цей День відзначають в третій четвер травня)
15 травня – Міжнародний день сім’ї
28 червня – День Конституції України
15 липня – День Української Державності
23 серпня – День Державного Прапора України
23 серпня – День міста Харків
24 серпня – День Незалежності України
1 жовтня – День захисників і захисниць або День захисника України (День захисників Вітчизни), День Українського козацтва
27 жовтня – День української писемності та мови
28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників
21 листопада – День Гідності та Свободи
23 листопада – День пам’яті жертв голодомору (дата на 2024 рік, цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада)
6 грудня – День Збройних Сил України
*******

В шкільній бібліотеці є багато книг, які можуть використовуватись вчителями, учнями, батьками в патріотичному вихованні. Організовано книжкові виставки "Національно-патріотичне виховання", "Україна - єдина країна", "Наші символи", виставки книг з історії України, рідного краю - Харківщини.

/Files/images/IMG_2018-1.jpg

/Files/images/IMG_2018-2.jpg

На допомогу вчителям для проведення виховних заходів зібрано багато матеріалів щодо національно патріотичного виховання. В комп’ютері бібліотеки в електронному вигляді в папці «ШКІЛЬНА МЕДІАТЕКА» розміщено розробки уроків, виховних заходів, інша інформація.

Багато цікавої інформації з виховання дітей можна знайти на сайті Надії Красоткіної. Це книги, вірші, казки, оповідання, бесіди, уроки, свята, пісні.

Надія Красоткіна

*****

Важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала осередком становлення громадянина-патріота України. Виконуючи виховну функцію, шкільна бібліотека застосовує різноманітні форми та методи патріотичного виховання, які сприяють формуванню патріотичних почуттів та громадянської самосвідомості учнів шляхом залучення їх до читання, виховання любові до книги, рідної мови, культури держави.