В нашій бібліотеці є чудові книжки - енциклопедії з серії "Україна 101" харківського видавництва "Ранок".

В цих книжках багато цікавих фактів, ілюстрацій.

/Files/images/Фото-0017 1.jpg

"Україна. 101 старовинна легенда"

Ця книга посяде гідне місце на книжкових полицях тих, хто цікавиться українською історією та культурою. Старовинні народні легенди є духовним надбанням українського народу, своєрідним сплавом його життєвого досвіду і мрій, реальності та вимислу. В них зібрано все, що народ вважав гідним уяви нащадків. Легенди відкриють читачеві чарівність поетичного світобачення українського народу.

"Україна. 101 мальовничий куточок"

Ця книга - чудова оповідь про найцікавіші мальовничі куточки України. Здолавши сотні кілометрів, автор зібрав безліч цікавого матеріалу про головні нерукотворні туристичні принади нашого краю. Моря й озера, гори й каньйони, сади та парки постають в ореолі старовинних легенд і науково виважених фактів. Книга запрошує вас вирушити у віртуальну мандрівку заповідним світом, від чарівної краси якого навіть у завзятого туриста перехопить подих. А початківця книга напевно надихне на власну подорож. Читачеві, певна річ, сподобається зручна структура книги, цікаві факти з історії та культури рідного краю.

"Україна. 101 славетне місто"

Протягом століть природа й хист зодчих створили на теренах України безліч кам’яних шедеврів: від таємничих печерних міст до пишних палаців. Формуванням неповторного стилю української архітектури ми завдячуємо як традиціям місцевих архітектурних шкіл, так і впливові культур численних народів і світових імперій. Енциклопедія «101 славетне місто України» висвітлює цікаві факти з історії найбільших населених пунктів нашої держави й їхніх головних пам’яток — понад 500 перлин архітектури — та містить коротку історичну доводку про кожну область.

"Україна. 101 величний храм"

Україна — край, де пам’яток стільки, що вистачить не на один рік мандрівок. Кожна доба її багатої історії лишила нам у спадок храми — споруди, де спиняється час і тлінна людина зустрічається з вічним Богом. Протягом століть вони захищали не лише віру, а й життя мешканців краю. Нині від них лишилася сама дещиця, але яка дещиця! Язичницькі капища, козацькі церкви, давні синагоги... Усі вони відбивають не лише нашарування культур, а й застигле в часі обличчя нашого народу, з його неординарністю й вишуканою простотою. Ця книга відкриває завісу історії найвеличніших храмів України, пропонує вам поблукати старими кварталами народної пам’яті в пошуках неймовірних легенд та, озброївшись зібраними тут матеріалами, вирушити у власну подорож.

"Україна. 101 видатна постать"

Енциклопедія «101 видатна постать» познайомить читачів із видатними особистостями, котрі являють собою славу України. Українці як нація змогли вижити в пору найтяжчих історичних випробувань і зберегти свою неповторну культуру тільки завдяки тому, що серед них зі століття в століття з'являлися видатні державні діячі, полководці, мислителі, поети й художники. З цієї енциклопедії можна довідатись про тих, хто змінював не тільки хід історії, але й свідомість сучасників, хто сіяв добре насіння людяності, гідності, любові до свого народу, хто зробив вагомий внесок у загальну духовну скарбницю України й усього людства.

"Україна. 101 старовинний замок"

Здавна на теренах України мешкали народи, які лишили по собі дивовижні пам’ятки архітектури — замки, палаци, оборонні споруди. Про деякі з них — їхню історію, власників, легенди й сучасне життя — розкаже ця унікальна книга. На жаль, від багатьох пам’яток збереглися лише руїни, і тільки уява затятого мандрівника-романтика, закоханого в історію України, зможе розгледіти в них мальовничий пишний палац або могутню оборонну фортецю. Енциклопедія розрахована на широке коло читачів, яким, звісно, сподобається її зручна структура, безліч цікавих фактів з історії замків, фортець та їхніх власників, стане у нагоді коротка історична довідка про кожний об’єкт.

"Україна. 101 найцікавіший музей"

Енциклопедія розповідає про заповідники та музеї України, які зберігають багатющий історичний і культурний спадок нашого народу. Читачі знайдуть для себе безліч корисної інформації, зокрема точні адреси й номери телефонів музейних установ. Понад 500 яскравих ілюстрацій дадуть змогу наочно уявити собі красу та неповторність кожної експозиції.

Кiлькiсть переглядiв: 238