Повернутися до звичайного режиму

МУЗЕЙ – ОСЕРЕДОК ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ

/Files/images/DSC_1895.JPG

Шкільний музей Бойової Слави є гордістю нашої школи. Він працює 33 роки. Саме працює, а не існує, тому що музей, керівником якого є Макієнко Олександр Олександрович, є осередком шкільного життя. Все, що знаходиться в музеї, створено руками дітей і вчителів. Постійно розширюються експозиції. Радою музею проводяться екскурсії не тільки для учнів нашої школи. В 2014 році наш музей став переможцем в міському конкурсі-огляді. Історія — це наше життя. Із минулого ми черпаємо натхнення і робимо висновки на майбутнє. Саме на це спрямована робота шкільного музею.
Матеріали музею розповідають про подвиг народу у роки Великої Вітчизняної війни. У музеї 9 експозицій: початок війни /1939 р. — 22 червня 1941 р./; харківське підпілля (партійне, комсомольське, піонерське); Харків та його та його трудівники у період Великої Вітчизняної війни; подвиг воїнів-гвардійців взводу П.М.Широніна 78-го стрілецького полку 25 гвардійської стрілецької дивізії, які повторили у селі Таранова Харківської області подвиг героїв-панфілівців; кінець та основні етапи Великої Вітчизняної війни; радянсько-чехословацьке бойове братерство; бойовий шлях дивізії; випускники школи — воїни-інтернаціоналісти.
Біля панорами „Подвиг Широнінців” екскурсоводи знайомлять з героїчними моментами подвигу. А карта бойового шляху дивізії розповідає про цю героїчну дивізію. У 1985 році експозиція поповнилася меморіальним куточком „Пам'ять Серця”.
У фондах музею вже біля двох тисяч експонатів, серед яких копія бойового прапора дивізії, треба зробити наголос на тому, що зал музею, його виставочні стенди зроблено руками учнів.

/Files/images/1музей.JPG

Разом з ветеранами 25-ї гвардійської стрілецької дивізії учні школи побували на місцях минулих битв, здійснив походи та поїздки по одинадцяти маршрутах Харківщини, а також побували у містах-героях Москві, Волгограді, Ленінграді, Одесі, Новоросійську, Керчі, Севастополі, Мінську, в фортеці-герої Бресті.
Серед експонатів музею — більше ніж 450 анкет ветеранів дивізії, з якими велося і ведеться листування
У шкільному музеї обладнана експозиція, яка присвячена життю та подвигу випускника школи В.Д. Марченка. Захистивши своїм тілом командира, він загинув смертю хоробрих у Афганістані. За героїчний подвиг Володимир Марченко нагороджений орденом Червоної Зірки. Про цей подвиг розповідають фотографії, документи, особисті речі. У школі відкрита меморіальна Дошка на пам'ять загиблого героя. Учні постійно підтримують зв'язок з його батьками, турбуються про його могилу.
Багато цікавих заходів на рахунку музею та Харківської секції Ради ветеранів дивізії. У музеї проходять традиційні березневі Тижні пам'яті, які присвячені Герою Радянського Союзу Петру Миколайовичу Широніну та його легендарному взводу, а також конкурси інсценованої воєнної пісні, зустрічі з ветеранами, які присвячені Дню Перемоги, Дню Захисника Вітчизни, уроки мужності, розширені засідання за круглим столом разом з Радою ветеранів дивізії, зустрічі з ветеранами — жителями мікрорайону /клуб ветеранів/, літературні зустрічі з поетом, ветераном Великої Вітчизняної війни Краснюком М.П.. Радою музею проводяться лекції у молодших класах, проводяться тематичні екскурсії:
 „Їх іменами названі вулиці нашого міста”;
 „Юні герої-підпільники Харківщини”;
 „Від Москви до Праги” (про бойовий шлях 25-ї гвардійської стрілецької дивізії).
Шкільний музей відомий далеко за межами міста Харкова, його відвідують учні та вчителі шкіл нашого міста, області, а також всі, кого цікавить історія нашої країни.
Матеріали музею систематизовані, уточнені, оброблені у єдиний комплекс матеріалів про дивізію з перших днів її формування по сьогоднішній день.
У 2001 році музей за велику роботу нагороджено ювілейною медаллю „10 років незалежності України” та Грамотою Головного управління освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації, подякою Харківської обласної Ради Організації ветеранів України. В 2003 році музей нагороджено „Почесною грамотою” Харківського обласного комітету Міжнародного Українського Союзу ветеранів війни. У 2005 році музей став переможцем районного та міського огляду музеїв до 60-річчя Перемоги. Члени Ради музею мають листи-подяки Генерального консульства Російської Федерації у м.Харкові, які вручив віце-консул С.Борщевський.

/Files/photogallery/IMG_1486.JPG

/Files/photogallery/IMG_0270.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1069