За здоровий спосіб життя

Добре, міцне здоров'я — головна умова повноцінного життя. Здоров'я допомагає реалізувати свої плани, успішно розв'язувати життєві завдання й долати труднощі. Здоров'я значною мірою залежить від самої людини, її свідомості та поведінки.

Здоровий спосіб життя – це система поведінки людей, яка направлена на постійне фізичне вдосконалення, культуру харчування і взаємних стосунків, повноцінного сімейного життя, високу творчу активність, високоморальне відношення до навколишнього середовища, людей і самих себе.

/Files/images/здоровий.jpg

Термін «наркоманія» означає хворобливий потяг, при­страсть до вживання наркотиків, що призводить до тяжких порушень фізичних і психічних функцій.

Що ми знаємо про наркотики і наркоманію? Що поро­джує наркоманію? Чому двоє зі ста людей обирають для себе цей шлях — жорстокий, небезпечний, що заводить у глухий кут?

Щоб боротися з ворогом, його потрібно добре знати.

Пропонуємо переглянути презентацію "Вплив наркотичних речовин на організм людини" (унизу сторінки)

УВАГА! ПРО ЩОРІЧНІ МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ УЧНІВ

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 08 грудня 2009 р. № 1318 «Про затвердження порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів», зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів від 05 серпня 2015р. № 568 «Про внесення змін до пункту 4 Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» проводяться обов’язкові профілактичні медичні огляди учнів лікарями-педіатрами, або лікарями – загальної практики (сімейними лікарями) в присутності батьків або законних представників у медичних установах.
Схема періодичності проведення профілактичних медичних оглядів учнів затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від16.08.2010 №682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів». Після проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів батькам видається «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язково медичного профілактичного огляду» (облікова форма 086/1-о). Вищезазначена довідка містить інформацію про стан здоров’я учнів, групу здоров’я, рекомендації щодо фізичних навантажень учня на уроках фізичної культури, можливість брати участь в спортивних змаганнях тощо і зберігається в медичному кабінеті закладу освіти. Термін дії довідки – один рік.

Відповідно п.3 ст.55 Закону україни "Про освіту" батьки здобувачів освіти зобов'язані дбати про фізичне і психічне здоров'я дитини та інших учасників освітнього процесу.

Нормативні документи

Комплексна програма з профілактики наркотичних та алкогольних проблем, зорієнтована на учнів 1-11 класів, їх батьків та персонал загальноосвітніх закладів I – III ступенів навчання

Лист МОН України від 17.02.2014 №1/9-118 "Щодо профілактичної роботи з запобігання протидії поширенню наркоманії серед дітей та учнівської молоді"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 30.12.2010 № 1313 "Про виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2010 р. №2140"(з Планом заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин та прекурсорів на 2011-2015 р.р.)

Закон України від 23.12.2010 № 2861-VI "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення"

Лист МОНУ від 11.04.2011 № 1/9-259 "Щодо посилення боротьби проти розповсюдження та вживання психоактивних речовин"

Наказ МОН України від 03.03.2007 №186 "Про ліцензування навчальними закладами діяльності з обігу прекурсорів списку 2 таблиці 4, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06. 05.2000р. № 770, які використовуються під час вивчення відповідних навчальних дисциплін"