Стартував моніторинг знань учнів 5 та 10 класів

Відповідно до наказів Міністерства освіти України моніторинг оцінювання якості знань та стану перевіряється серед учнів 5 та 10 класів. Моніторинг проходить по всій Україні.

У 5 класах буде оцінюватись рівень знань молодшої школи, тобто 1-4 класи. Що стосується 10 класів, оцінюється стан базової освіти, з 5 по 9 клас. Тобто, за цей навчальний рік питання не внесені до питань завдань. Персоналізовані результати учнів ніде висвітлюватися не будуть, з ними ознайомлюють тільки батьків, у зведених таблицях результатів імена дітей вказуватися не будуть. Питання до завдань розміщуються на сайті Міністерства освіти та науки України і на сайті інституту інноваційних технологій України, вони з’являються за дві доби. Збірники із завданнями були випущені заздалегідь, щоб учні раніше могли з ними ознайомитися. Але батькам купувати їх не обов’язково, адже всі питання є у вільному доступі.

П’ятикласників перевіряють в залежності від того, які предмети діти вивчали (від 3 до 5). Серед основних: математика, української мова, іноземні мови, «Я і Україна».

Десятикласники пишуть завдання із 12 базових предметів: українська мова та література, іноземна мова, алгебра, геометрія, історія України та Всесвітня, географія, хімія, біологія, фізика і технології.

Оцінки учням за виконані завдання виставляти не будуть, визначатимуть рівень: «початковий», «середній», «достатній» і «високий».

Проводити і перевіряти тести у десятикласників будуть вчителі, які безпосередньо їх вчать з певного предмету. Знання учнів 5-х класів перевірятимуть вчителі початкової школи. Моніторинг у 5 класах закінчиться на початку грудня, у 10 — триватиме до середини грудня.