В Комунальному закладі "Харківській ліцей №31 Харківської міської ради" створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, забезпечено їх безперешкодним доступом до всіх приміщень школи.

З 1 вересня 2017 року у закладі відкрито клас з інклюзивною формою навчання;

з 1 вересня 2021 у закладі освіти 5 класів, у яких працюють асистенти вчителів, практичний психолог; вчитель-дефектолог.

Заклад співпрацює з Комунальним закладом «Харківський інклюзивно-ресурсний центр Харківської міської ради» (адреса: вул. Гвардійців Широнінців, 38-Г, ), де можуть отримати консультації педагогічні працівники з питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, батьки та учні.

Для дітей з інклюзивною формою навчання адаптовано навчальні програми та плани, створено позитивний клімат шкільного середовища;

-- створено належні умови для перебування у закладі дітей з особливими освітніми потребами:

-- діє кнопка виклику;

-- організовано чергування;

-- виконано поточний ремонт ресурсної кімнати, яка постійно оновлюється сучасним обладнанням;

-- виконано поточний ремонт класних кімнат.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення, враховано використання кольорів, розташування меблів і обладнання відповідно до санітарних вимог. У закладі дотримується тепловий режим. Працює харчоблок. Забезпечується регулярність вологого прибирання, використання всіх видів провітрювання.

Заклад освіти та прилегла територія підтримуються в належному стані.

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України щодо облаштування будівель та приміщень підпорядкованих навчальних закладів усіх типів іформ власності засобами безперешкодного доступу для дітей та осіб з обмеженими фізичними можливостями в ХЗОШ№ 31 встановлено кнопку виклику.