ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ УЧНІВ

/Files/images/2020/09/IMG-ab6f1acca4935ae1ef588c0741046e53-V.jpg

Змінено умови проведення щорічних обов'язкових профілактичних оглядів учнів закладів освіти. Наразі, щорічні обов'язкові профілактичні огляди учнів проводять лікарі-педіатри та лікарі загальної практики - сімейні лікарі, в присутності батьків або інших законних представників дитини в умовах лікувально-профілактичного закладу за місцем спостереження дитини на основі підписаної Декларації на медичне обслуговування. Довідка про проходження щорічного медичного огляду дитини надаються шкільній медичній сестрі за місцем навчання до 1 квітня щорічно.

Нормативні документи:

1. Закон України «Про охорону дитинства»
2. Закон України «Про освіту»
3. 3акон України «Про повну загальну середню освіту»
4. Закон України від 19.10.2017 р. № 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»
5. Постанова Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 №1318 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (зі змінами)
6. Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 №568 «Про внесення змін до пункту 4 Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів»
7. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів»
8. Рішення 20 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.06.2018 № 1108/18 «Про внесення змін до рішення 17 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.12.2017 №850/17 «Про бюджет міста Харкова на 2018 рік»
9. Наказ Департаменту освіти Харківської міської ради від 21.06.2018 №113 "Про введення до штатних розписів закладів загальної середньої освіти м. Харкова штатних одиниць лікарів-педіатрів та сестер медичних 2018/2019 навчальний рік"

Недопуск до школи дітей без щеплень не є порушенням Конституції

/Files/images/Baustelle.jpg
Діти, яким не зроблено щеплення не можуть відвідувати заклади освіти.
Заборона відвідувати школу учням без щеплення від кору не порушує їхніх конституційних прав на освіту.
У статті 15 закону “Про захист населення від інфекційних захворювань” зазначено:
“Прийом дітей довиховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється“.
Як бачимо,правило, згідно з яким без профілактичних щеплень дитина не допускається до дитячих закладів, встановлено законом. Ця норма імперативна. Для її реалізації немає потреби в тому, щоб влада на місцях видавала якісь додаткові рішення.
Недопуск дитини до навчання в такому випадку не буде порушенням її конституційних прав на освіту, оскільки в статті 3 Конституції зазначено:“Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю“.
Дитина, яка не отримала щеплення, не лише стає потенційно небезпечною для оточення, а й піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей.
Держава, встановивши правило про те, що без щеплень дитина не може бути допущеною до занять, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я не тільки всіх учнів і працівників школи або дитячого садка, а й захищає таким чином саму нещеплену дитину.
Окрім того, у частині 3 статті 53 закону “Про освіту” йдеться, що здобувачі освіти зобов’язані “відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля”. Норми Конституції України необхідно ретельно аналізувати і застосовувати системно, не висмикуючи тільки ті, які подобаються і зручні.

Будьмо послідовними і не будемо забувати, що право однієї особи на освіту закінчується там, де починається право колективу на забезпечення безпеки життя і здоров’я.
Кiлькiсть переглядiв: 862